BLT Deli

BLT (Big, loaded and tasty) Deli, şirkete başladığım ilk gün gittiğim sandwich’çiydi. Shoreditch’te, oturacak yeri olmayan, sadece paket servis çalışan, haftaiçi ve Cumartesi öğlenleri açık bir yer. Çorba, salata, kumpir vs bir çok yemek yapmasına rağmen dürümleri ile ünlü. İsminde söylediği gibi gerçekten de çok büyük, baya bi dolu ve lezzetli dürümleri var. Torbaya üç dört tane koyunca ağırlıktan neredeyse taşımakta zorlanıyorum. Her gün dürüm menüsü değişiyor, en son aldığım iki dürümün fotoğrafını çektim, görelim:

The Kansas City Wrap: Shredded BBQ beef with peppers, onions, jalapenos, herbs & spices served with Cajun diced potatoes, creamy crunchy coleslaw, grated Colby cheese, mixed leaves & BBQ sauce.

The Ukrainian Wrap: Breaded garlic & parsley chicken kiev served with
paprika diced potatoes, creamy crunchy coleslaw, shredded iceberg
lettuce & smokey barbeque sauce.

Biraz daha fikir versin diye iki tane dürümün de açıklamasını ekliyorum, normalde böyle bir sürü şeyin karıştığı yemekleri pek sevmem ama bu adamlar nasıl yapıyorlarsa bu işi gerçekten beceriyorlar.

The Chicago Wrap: Calzone Style – Char-grilled chicken fajitas with chilli ground beef, roast pork, diced ham, Cajun sausage & pepperoni in a pizza tomato sauce with four cheeses, mixed leaves & jalapenos.

The Portuguese Wrap: Hot Piri Piri marinated chicken with roast
peppers, onions, tomatoes, herbs & spices served with saffron
vegetable rice, green salad, sprinkle of cheese & Piri Piri hot sauce.

Bu dürümleri yedikten sonra 1-2 saat insanın başı dönüyor, sürekli su içiyor, yoruluyor, mayışıyor vs çünkü lezzetli olduğu kadar ağır ve büyük. Tabii sağlıktır, organiktir, free-range’dir falan düşünmeyeceksiniz. Haftaiçi biraz zor tabi ama bir Cumartesi, Shoreditch – Brick Lane taraflarındaysanız BLT Deli’den dürüm yemeyi asla atlamayın. Eğer seçenekler arasında tereddütte kalırsanız da BLT Caesar Wrap yiyin, menüde tek değişmeyen ve belki de en lezzetli dürüm o.

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s